PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU
Demonstrace lidí v krajinách Evropy
ACKOLIV LIDE NEUSTALE PRACUJI A OTROCI, NEUSTALE SE ZAVADI NOVE A EFEKTIVNI CIPOVE TECHNOLOGIE, LIDE SE NEMAJI LEPE, NEZIJI KVALITNEJI, ALE NAOPAK - MAJI MENE PROSTREDKU K OBZIVE A ZIJI STALE HURE S HORSIMI VZAJEMNYMI VZTAHY. VRCHOLI TO I U STATNICH ZAMESTNANCU, KTERI SE PRETAHUJI O PENIZE NAVZAJEM - TO PROTO, ZE SI ZVOLILI NEGATIVNI STAV. JESTERI Z PEKEL NEUSTALE PRITAHUJI KOHOUTKY VYSAVANI LIDSKYCH PRACOVNICH A NEGATIVNICH ENERGII, JEZ MAJI ZA POTRAVU, A BUDUJI NA SVEM PROTEKTORATU PLANETY ZEME SVUJ LOUTKOSVET TAK, JAK JIM TO LOUTKOLIDE DOVOLUJI A JAKE MAJI NEGATIVNI KAZDODENNI VOLBY BEZ VIRY V DOBRO, PRAVDU A LASKU. KAZDY PRITOM MUZE OBRATIT A ZANECHAT KAZDODENNICH ZEL, KTERE NEVEDOME CI VEDOME DELA. KAZDY CLOVEK MUZE ZIT JINAK NEZ DOSUD, ZALEZI NA JEHO VOLBACH. MEDIA A UNIVERZITY V TOMTO HRAJI VELMI NEGATIVNI ROLI, NEBOT DIKTUJI LIDEM ZIVOT ZALOZENY NA BRANI, KRADENI, LHANI A KARIERE, NA NESDILENI A NELASCE NAVZAJEM A DIKTUJI KONKURENCNI BOJ MEZI LIDMI O JAKOUKOLIV ENERGII.
23.9.2010
Francii ochromila stávka proti penzijní reformě. Lety do Paříže ruší i ČSA
Na pařížských letištích je zrušena polovina letů, narušen je i provoz na železnici. Proti posunu hranice odchodu do důchodu o dva roky protestují také učitelé.
Stávky proti důchodové reformě francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho narušily ve čtvrtek provoz na železnici a na letištích v zemi, ale i výuku ve školách. Jde o druhý rozsáhlý protest proti důchodové reformě. Předchozí stávky a demonstrace se konaly 7. září.
Předpokládá se, že bude zrušeno až 50 procent letů plánovaných na pařížských letištích Orly a Roissy-Charles de Gaulle. Na dalších francouzských letištích bude zrušeno 40 procent letů.
České aerolinie zatím musely kvůli stávce ve Francii zrušit jeden let z Prahy do Paříže a zpět. Cestující musejí rovněž počítat s několikahodinovým zpožděním na letech mezi Českou republikou a Španělskem, neboť letadla létají přes francouzské území. ČTK to sdělila mluvčí Letiště Praha Michaela Lagronová.
Na železnici předpokládá francouzská státní společnost SNCF zrušení poloviny vysokorychlostních spojů TGV, avšak mezinárodní provoz směrem do Velké Británie, Belgie, Nizozemska, Švýcarska a Německa je normální či téměř normální. Vedení dráhy odhaduje podíl stávkujících na 37 procent, odbory na téměř 50 procent. Provoz pařížského metra byl zatím narušen jen málo, zachován zůstal minimální provoz.
Ministerstvo školství dopoledne odhadovalo, že stávkuje necelých 26 procent vyučujících. Odbory tvrdí, že se na základních školách stávky účastní 55 procent učitelů a na středních 45 procent.
Odbory vs. Sarkozy
Důchodová reforma, která má kromě jiného zvýšit minimální hranici odchodu do důchodu z 60 na 62 let do roku 2018, je hlavním projektem prezidenta Nicolase Sarkozyho v druhé části jeho pětiletého mandátu. Reformu označuje za nezbytnou s ohledem na vysoký státní deficit, což podle průzkumu uznává i většina obyvatel. I odbory požadují jen pozměnění textu.
Sarkozy připustil možné úpravy, ale odmítl ustoupit ohledně pozdějšího odchodu do důchodu. Po demonstracích ze 7. září přistoupil na několik úprav a odbory doufají, že by po dnešním protestu mohl udělat další gesto, zřejmě ve prospěch tělesně postižených, žen či nezaměstnaných ve vyšším věku.
Text reformy již schválila v prvním čtení dolní komora parlamentu, Národní shromáždění, a Senát ji má začít projednávat 5. října.
Ve francouzských městech se během dne očekává na 230 demonstrací. Dosud se konala manifestace v Toulouse na jihozápadě země. Největší se uskuteční tradičně v Paříži. Na předešlých protestech se podle policie shromáždilo celkem přes jeden milion lidí, podle odborů 2,7 milionu. Odbory doufají, že dnes vyjde do ulic ještě více lidí.
Desetitisíce demonstrantů protestovaly v centru Prahy
Zhruba 40 tisíc policistů, hasičů, zdravotníků a dalších státních zaměstnanců přijelo do Prahy protestovat proti plánovanému snížení mezd. K demonstraci se připojilo celkem 19 odborových svazů, protesty vypukly kolem 11:45 u ministerstva vnitra na Letné a vyvrcholily na náměstí Jana Palacha. Několik desítek lidí kolem poledne vtrhlo do budovy ministerstva vnitra.
Boj nekončí, vzkázalo vládě na 40 tisíc odborářů
Praha - Tisíce lidí, které zaměstnává stát, demonstrovaly v Praze za udržení výše platů, které teď dostávají. Koaliční vláda se rozhodla seškrtat náklady na mzdy o deset procent. Odboráři se ale bojí, že přijdou o víc.
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek totiž chce změnit i systém placení státních zaměstnanců. Větší část bude tvořit osobní příplatek, o kterém rozhodne nadřízený a nebude jistý.
A vzkaz pro vládu. Boj nekončí! Odborovým předákům se podařilo překonat očekávanou účast. Do Prahy se z celé země sjelo 30 až 40 tisíc protestujících.
Prahou pochodovali vedle policistů, hasičů, vězeňských dozorců, celníku, státních úředníků i zdravotní sestry či pracovníci školství. Poprvé se přidali i zaměstnanci ministerstva obrany.
"Jedno se vládě podařilo. Dali vás dohromady jako nikdy předtím za celých dvacet let," řekl předseda Českomoravského odborového svazu Jaroslav Zavadil. "Je to až dojemné. Vždycky jsem záviděl na demonstracích ve Francii, jaký mají materiál. Teď ho máme taky."
Nutno dodat, že redaktoři Aktuálně.cz v online reportáži, kterou vám níže nabízíme, popsali množství alkoholu, který na demonstraci tekl.
Byli jsme také u toho, když dav dvou set lidí vtrhl do budovy ministerstva vnitra, kde zdemoloval bezpečnostní rám i skleněné turnikety.
Demonstrace proti vládní politice se konaly v Polsku i Rumunsku
Nejen v Česku vyrážejí lidé houfně demonstrovat, jak ukázala úterní stávka svolaná odbory. Totéž se podle AP děje i v Polsku nebo v Rumunsku.
V Polsku demonstranti z řad odborového sdružení Solidarita a dalších odborových svazů ve středu při pochodu centrem Varšavy požadovali zvýšení mezd o pět procent v důsledku inflace a zastavení plánovaného propouštění.
V Bukurešti taktéž ve středu přibližně 10 tisíc lidí protestovalo proti restriktivní politice vlády, další manifestace lze očekávat v dohledné době.
Rumunsko žádá o další půjčku
Rumunským státním úředníkům byl snížen plat o 25 procent. Souběžně s tím však vláda zvedla daň z přidané hodnoty (DPH) z 19 na 24 procent. Tyto kroky vyvolaly značnou nevoli zejména v řadách lékařů a učitelů. Navíc došlo ke zvýšení hranice odchodu do důchodu na 65 let pro muže i ženy.
Rumunsko požádalo Mezinárodní měnový fond (MMF) o půjčku na příští rok ve výši 5,7 miliardy eur (asi 140 miliard korun), aby pokrylo svůj rozpočtový deficit.
V minulém roce, kdy rumunská ekonomika klesla o 7,1 procenta, země uzavřela úvěrovou dohodu s MMF, Evropskou unií a Světovou bankou na 20 miliard eur (asi 493, 2 miliard korun). Část z těchto peněz šla na výplaty a důchody. Dohoda vyprší v příštím roce. V letošním roce počítá rumunská vláda s rozpočtovým deficitem 6,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP).
7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde: