PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Hackeři šmírují: Sedíte v obýváku u počítače a kdosi vás sleduje webkamerou

SÍLY TEMNA NEUSTÁLE ZVĚTŠUJÍ MNOŽSTVÍ ZEL NA PLANETĚ ZEMI, TOTO JE JEDNO Z NICH.

SNADNÝ ZPŮSOB OCHRANY JE PŘELEPENÍ KAMERY NA PC SAMOLEPKOU. ZÁKLAD OCHRANY JE ALE ÚPLNĚ JINDE - ZMĚNIT NEGATIVNÍ STAV V POZITIVNÍ.

24.11.2010

Přibližně 200 tisíc obětí nalákal Brit e-mailem s příslibem ochrany jejich počítače proti virům. Místo toho je šmíroval webkamerou a kradl jim data.

Londýnský soud dnes poslal za mříže na 18 měsíců hackera Matthewa Andersona, který se v průběhu soudního líčení přiznal k "neoprávněné úpravě počítačových systémů“. Výsledkem jeho činnosti byl únik osobních údajů tisíců lidí a shromáždění desítek intimních fotografií a videozáznamů, které hacker ukradl z napadených počítačů nebo pořídil tím, že na dálku aktivoval webovou kameru připojenou k napadenému počítači. Anderson byl součástí známé hackerské skupiny m00p, která byla aktivní v letech 2005 a 2006 před zatčením Andersona a jednoho z finských členů skupiny.

Matthew Anderson využil pro získání citlivých údajů klasickou metodu sociálního inženýrství ve spojení s hromadným rozesláním nevyžádané pošty. Na přibližně 50 milionů adres rozeslal zprávu, která slibovala napravení problematického chování počítače, stačilo jen kliknout na připojený soubor.

Uživatelé, kteří slibu uvěřili, aktivovali spuštěním souboru program typu trojský kůň, který útočníkovi umožnil plně kontrolovat napadený počítač. Naivních uživatelů bez kvalitního bezpečnostního softwaru bylo na dvě stě tisíc. "Anderson rozesílal ohromné množství spamu a útočil na náhodné oběti, dnešní útoky jsou obvykle podstatně menší co do rozsahu, ale o to lépe jsou zacílené. Paradoxně ale stále využívají pro napadení počítačů nevyžádanou poštu." vysvětluje Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.

Mezi obětmi hackera, který si mimo jiné vydělal 12 00 liber prodejem e-mailových adres získaných z adresářů v napadených počítačích, byla například šestnáctiletá dívka, která se rozplakala, když Anderson měnil text, který zadávala do počítače. Její reakci hacker pro své potěšení nahrával a svým kolegům si stěžoval, že se mu nepodařilo dívku zastihnout nahou.

V průběhu policejního sledování se Andersonovi, který své útoky podnikal z domu své matky, podařilo ovládnout během devadesáti minut 1743 počítačů. Kromě počítačů domácích uživatelů se Anderson zaměřil i na firemní a vládní počítače. Na jeho stopu nakonec přivedl policii počítačový expert nemocnice Johna Radcliffea v Oxfordu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr